TÜRK FİRMA REAL İ BEĞENDİ

Real

Beğendik


Alman perakende devi Metro Group, önemli markalarından biri olan Real’i yerli bir firmaya sattı. Real’i, Hacı Duran Beğendik’e satma kararı aldıklarını açıklayan Metro Group, bundan sonraki süreçte Almanya’daki operasyonlara odaklanacağını açıkladı.

Metro Group’un diğer satış kanalları olan Metro Cash & Carry ve Media-Saturn için Türkiye, önemli odak ülke olmaya devam edecek.

Ankara, Kayseri, Kırşehir, Nevşehir, Konya’da 43 mağazası bulunan Beğendik ise Real’i almasının ardından ilk kez İstanbul’a giriş yapmış olacak.

Metro Group, konu ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

"Söz konusu satışın 2014 yazında tamamlanması beklenmektedir. Türkiye, METRO Group'un diğer satış kanalları olan METRO Cash & Carry ve Media-Saturn adına önemli odak ülke olmaya devam edecektir. Real Türkiye'nin Hacı Duran Beğendik'e satışı tüm 12 mağazayı ve Genel Müdürlüğü kapsamaktadır. Real Türkiye 2012-2013 mali döneminde 256 milyon Euro satış hasılatı elde etmiştir ve şu an 1.800 elemanı bulunmaktadır.

METRO Group uluslararası perakende şirketlerinin en büyük ve önde gelenlerinden biridir. 2012-2013 mali döneminde 66 milyar Euro satış yapmıştır. Şirket 250.000 elemanı ile 31 ülkede, 2.200 markette faaliyet yürütmektedir. METRO Group'un başarısı kendi segmentlerinde bağımsız faaliyet yürüten satış markalarının gücüne dayanmaktadır:

METRO/MAKRO Cash & Carry – selfservis toptan satışta uluslararası lider

 Media Markt ve Saturn – tüketicilere yönelik elektronik perakendeciliğinde Avrupa Pazar lideri

 Real Hipermarketleri ve Galeria Kaufhof çok katlı mağazaları"