STARBUCKSTAN DEVRİM GİBİ HAMLE

Starbuckstan devrim gibi hale


Starbucks 2016 yılına kadar tüm mağazalarında kablosuz cep telefonu şarjı sistemi kurmaya hazırlanıyor. Bu sistem önümüzdeki yıllarda yeme içme sektörünü değiştirebilir.

Starbucks’tan büyük yenilik… Şirket dünya çapındaki 7 bin şubesine kablosuz cep telefonu şarj istasyonları kuracak. Washington Post'un haberine göre Starbucks’tan kahvesini alan bir kişi kendisine özel olarak verilen bir aparatı telefonunun şarj girişine katacak ve kablosuz olarak cep telefonunu şarj edebilecek. Şirketin bu projesinde ortağı ise dünya pil devi Duracell. İlk etapta mağazalara toplamda 100 bin şarj istasyonu kurulması hedefleniyor.

 

İşte mağazalarda uygulanacak kablosuz şarj sistemi

Böylece mağaza başına yaklaşık 13 tane istasyon düşecek. Şirket kablosuz şarj istasyonlarını 2012 yılının sonundan beri test ediyordu. 2016 yılına gelindiğinde şirketin tüm mağazalarında kablosuz şarj istasyonları görülebilecek.     
Starbucks 2010 yılından bu yana mağazalarında ücretsiz kablosuz internet veriyordu. Firmanın bu uygulaması diğer kahve zincirleri tarafından da uygulanmaya başlandı