HOFFMAN KURU TEMİZLEME TÜRKİYE’YE AÇILIYOR

Hoffman Kuru Temizleme

 

Hoffman Kuru Temizleme Yönetim Kurulu Başkanı Veli Akman, başkentteki başarısını ve deneyimini ulusal çapta yaygınlaştırmak için yaptığı girişimleri Private Sector’e anlattı. Kuru Temizleme alanında sektörde aksaklıklar ve eksiklikler olduğuna dikkat çeken Akman, bu alanda kalifiye eleman yetiştirilmesi ve kaliteli hizmetin sunulması yaptıkları çalışmaları aktardı. Ankara’da 6 şubesi bulunan marka franchise ile büyümeyi ve ülke çapında şubeleşmeyi hedefliyor. Mesleki olarak sorumluluklarının diğer sektörlerden farklı olarak telafisinin zor olduğunu anlatan Akman, müşteri mağduriyetlerinin giderilmesi adına, zararı karşılama ve şikayet merkezi kurulması gibi uygulamalar ile sektörde fark yaratacaklarını ifade etti.    Hoffman Kuru Temizleme

1960 yılında merhum Selami Akman tarafından kurulan Hoffman Kuru Temizleme, Ankara’da 6 şubesiyle hizmet vermektedir. Amacımız kaliteli hizmeti müşteriyle buluşturmaktır.

 Kuru temizleme sektörünün bilinçli ve doğru bir şekilde ilerlemesi için faaliyet gösteriyoruz. 54 yıllık bilgi ve tecrübemiz ile bu mesleği profesyonel bir biçimde ele alıyoruz. Düsturumuzu bilinçli yapılan iş, kaliteli hizmet ve sorunsuz servis ağı ile güler yüzlü sonuçlar almak olarak belirledik ve bu anlayışla yıllardır sektörde öncü olmayı hedef edindik.

Mesleğimizin, diğer mesleklerden farkı müşterilere karşı olan sorumluluğumuzdur. Yaşanan bir sorunun telafisi ve geri dönüşü zor olan bir alanda faaliyet gösteriyoruz ancak, bu sorumluluğun bilinci ile hareket ediyor ve işimizi kusursuz yapmaya gayret ediyoruz.

 

ŞUBELEŞİRKEN KALİFİYE ELEMAN YETİŞTİRECEKVeli AKMAN

Sektördeki tecrübemiz ve birikimimizi franchise yöntemi ile daha geniş bir alana yaymayı ve hizmetimizi ulusal çapta her bölgeye ulaştırmayı büyüme hedefi olarak belirledik. Bu planlamayı yaparken, markamızı kullanmak isteyen girişimcilerin meslek hakkında bilgi sahibi olmaları bizler için önemli. Daha önce de bahsettiğim gibi faaliyet gösterdiğimiz alan riskleri olan ve ortaya çıkacak problemlerin telafisinin oldukça zor olduğu bir alan. Bu riskleri göz önünde bulundurarak, franchise alacak olan yatırımcıların, meslek hakkındaki bilgi ve becerilerini göz önünde bulunduruyoruz. Burada kaygımız hem yatırımcının risklerini ortadan kaldırmak, hem de markamızın temsilinin doğru biçimde yapılmasıdır. Bu nedenle franchise almak isteyen girişimcilerimiz için bir eğitim paketi de sunuyoruz. Uzman kadromuz tarafından gerekli görülen 1 aylık eğitimlerin verilmesinin ardından, işletmenin hazır hale gelmesini talep ediyoruz. Bu sayede yatırımcıların da sektöre artı değerlerle başlaması sağlanmış olacak.

Kuru Temizleme

Diğer bir açıdan değerlendirecek olursak sektörün ihtiyacı olduğunu düşündüğümüz, kalifiye eleman sorununa da çözüm üretmiş oluyoruz.

Bugüne kadar merkezden yönetim ile 6 şubeye ulaştık ve Ankara’nın farklı noktalarında hizmet vermekteyiz. Bu aşamadan sonra franchise yöntemini tercih etmeye karar verdik. Bunun en önemli sebebi ise sektörde dikkate değer bir bilinirliğe ulaşan markamızın ve kalite anlayışımızın Türkiye genelinde yaygınlaşmasını istememizdir.

 

FRANCHİSE İLE GÜCÜMÜZÜ BÖLÜŞÜYORUZ

Hizmetin farklı bölgelere aynı standart ile ulaşmasının dışında, franchise yöntemi ile mağazaların yönetimi daha basit ve organize bir hal alıyor. Çağa uygun ve merkezi bir karar ile yönetilen mağazalarda standart sağlamak ve aynı kalitede hizmeti her noktada sunmak adına franchise yöntemi ciddi kolaylıklar sunuyor. Bu sebeple tercihimiz bu yönde oldu.

Kuru Temizleme

Hem markamıza hem de iş ortaklarımıza kazanç sağlayan bu sistem ile gücümüzü paylaşarak büyümeyi hedefliyoruz.

Mevcut durumda Ankara ve çevresi için hali hazırda kurmuş olduğumuz bir network ağımız var, ancak fuar ve çeşitli etkinlikler ile bayileşme ve büyüme sürecimizin ivme kazanacağını ön görüyoruz. Bu sebeple sektörel fuarları önemsiyoruz. Hem sektördeki gelişmeleri takip etmek hem de markamızı ulusal çapta bilinirliğe ulaştırmak adına fuar ve etkinliklerin etkili olacağını düşünüyoruz.

 

 

 

 

Veli AKMAN

ÖNCELİĞİMİZ SEKTÖRE STANDART KAZANDIRMAK

Franchise verirken bizim için önemli olan birkaç madde var. Bunların ilki sektörde mevcut olan kaliteli iş üretme eksikliğidir. Hoffman olarak bu eksikliği ortadan kaldırmak ve sektöre bir kalite kazandırmak istiyoruz. Bu nedenle franchise almak isteyenlerin, bu anlayışı benimsemesi oldukça önemlidir.

Diğer taraftan sermaye ile ilgili konularda hassas davranıyoruz. İş ortaklığı yapmak isteyen yatırımcıların başlangıç süreci için yeterli sermayeleri olması, işletmenin sürdürülebilirliği açısından önemli gördüğümüz bir koşuldur.